GARAJ KAPISI SİSTEMLERİ

Garaj Kapısı Sistemleri

Garaj kapılarının otomatik sistemleri kullanım alanlarında yoğunluğun yüksek ve çok hızlı olması gereken alanlarda sorunsuz kullanılması gerekiyor. Yaşanılan binanın mimari konumu, büyüklüğü ve kiriş boşluk ölçüsüne oranla 350-100 mm üç çeşit yataklama sistemi kullanılmaktadır. Garaj kapısı sistemleri sarmal ve seksiyonel tip olarak ikiye ayrılmaktadır. Garaj kapıları mevcut kullanılan sistemlerde içerdiği özellik ve malzeme nedeniyle en yüksek güvenlik sağlayan sistemlerdir.

Garaj Kapılarında Kullanılan Ürünler

Garaj kapılarında Nice, Came, BFT, Genius ve Faac marka ürünler kullanılmaktadır. Kullanıcının kendi isteği haricinde dışarıdan temasla açılması en zor sistem olduğundan dolayı güvenlik önlemi üst düzeye alınıyor. Kapıların kullanımı için emniyet fotoseli ve 2 adet uzaktan erişim kumandası standart olarak müşteriye veriliyor.

Sarmal ve Seksiyonel Tip Garaj Kapı Sistemleri

Sarmal tip garaj kapısı sisteminde güvenliğin sağlanması istenilen tüm mekanlarda kullanılabilen kepenk sistemi yer alıyor. Kepenk sistemleri paslanmaz çelikten yapılıyor. Cephelerin estetik görünümünde katkı sağlayan Sarmal tip garaj kapısı, kapalı garaj girişinde, stor kapılarda ve ticari işletmelerde kullanılıyor.

Seksiyonel tip garaj kapı sistemleri ince ve şık çizgilere sahip motorlu kurulum ile kullanılmaktadır. Kapılar dikey olarak yukarıya hareket ederek açılmaktadır. Böylelikle garaj önündeki açık alanda daha fazla kullanım alanı sağlanıyor. Yer tasarrufu sağlayan seksiyonel tip garaj kapı sistemlerinde garaj girişleri eğik tavanlı, kemerli veya dikdörtgen eğimli olduğu takdirde kapı montajı kolaylıkla yapılabiliyor. Böylelikle sonradan mekana yapılacak restorasyon içerisinde Hörmann malzeme kullanılabiliyor.

Sarmal tip garaj kapısına göre seksiyonel tip garaj kapı sistemleri, daha zor kuruluyor. Ancak sarmal tip garaj kapı sistemlerinde kurulacak alan düz olması gerekirken seksiyonel tip garaj kapı sistemlerinde alanın bir önemi olmamaktadır. Ayrıca seksiyonel garaj kapı sistemlerinde daha modern restorasyon kapılar dizayn ediliyorken sarmal tip garaj kapılarında kepenk sistemi kullanılmaktadır.

Garaj Kapıları Kullanım Alanları

Garaj kapıları kullanım alanı içerisinde açık veya kapalı garaj olarak kurulabiliyor. Bina ve site girişlerinde açık garaj kapısı sistemleri kurulabilmektedir. Aynı zamanda bina ve site içerisinde yer alan kapalı garaj alanı dış mekana bağımsız olarak kurulabiliyor.