YANGIN KAPILARI

Yangın Kapıları

Binalarda olabilecek bir yangın durumunda önemli olan insanların can güvenliğidir. Olabilecek bir yangın durumunda binalarda bulunan yangın merdivenleri ve kapıları doğrudan insanların can güvenliği için doğru bir yatırımdır. İmar kanununun ilgili yönetmeliği gereğince yangından korunma tedbirleri arasında can ve mal kaybının en aza indirilmesi için alınması gereken tedbirlerin arasında binaların inşası esnasında yangın kapılarının olması gerekliliğidir. Bu durumda binalarda yangın kapısı bulundurulması bir tercih değil tamamen zaruri bir durumdur.

Yangın kapısı tamamen amacını uygun olması gerekir. Herhangi bir kapı kullanmak mevzuata göre yasaktır. Yangın kapıları direk insan can güvenliği ile ilgili olduğundan oldukça ciddi bir iştir. Firmamız bu konunun bilincinde yıllardır hizmet verdiğinden son derece hassas bir çalışma ile sadece üretim aşamasında değil kullanılan sarf malzeme, panik barına, kapı menteşelerine ve en ince detaylara kadar hassasiyet gösterdiği gibi kadar her alanda gerekli kalite kontrol çalışmaları yapılır. Garanti kapsamında monte edilen yangın kapılarımızın, firmamız tarafından iş sonrasında da hizmetleri devam eder.

Yangın Kapıları İmalatımız

Sektörde uzun yıllardır hizmet veren firmamızın yangın kapılarını ürettiğimiz malzemeler ısıya dayanıklı, gaz geçirgenliği açısından ve başka özellikleri ile diğer kapılardan farklı olarak imal ediliyor. Kapının montajı çok önemli olduğu için bu konuda deneyimli ve uzman personelimiz tarafından yapılır.

Genel açıdan firmamızın yangın kapıları özellikle ateşe dayanıklı, uyguladığımız ortama göre değişik olarak imal edilir. Örneğin bir hastane için yapılan yangın kapıları ile genel yaşam alanı olan apartmanlar için yapılan yangın kapıları farklı olur. Özellikle insanların dumana maruz kalmamaları için sızdırmazlık özelliğine sahip olduğu gibi yangın durumunda tahliyeyi kolaylaştıracak şekilde hızlı açılır özellik de imalatını yapıyoruz.

Yangın Kapıları Özellikleri

Konusunda uzman ve deneyimli kadromuz ile hem üretip hem montajını yaptığımız ve daha sonrası servis olarak hizmetini verdiğimiz yangın kapıları imalatımız da kullanılacak alana göre farklı model olarak imalatı yapılır. Yangın kapısı imalatımız çift kanatlı camlı kapı, tek kanatlı, yine tek kanatlı camlı yangın kapısı olarak birçok çeşitlerde yapılır. Örneğin bir iş merkezinde, alışveriş merkezleri ya da hastane gibi insan yoğunluğu olan ve çık katlı binalarda çift kanatlı çoklu çıkış yangın kapıları kullanılırken, normal bir apartman da insan sayısı daha az olduğundan tek kanatlı yangın kapıları kullanılabiliyor.