SARMAL KAPI SİSTEMLERİ

Sarmal Kapı Sistemleri

Oldukça zeki bir şekilde tasarlanmış olan sarmal kapı sistemleri, son derece ekonomiktir. Bu kapılar günlük kullanıma uygun olan kapılardır. Sarmal kapı sistemleri, kapının üstünde pek az yer kaplamaktadır. Bu sayede yanlarda ve üst kısımlarda alan kaybına sebebiyet vermemektedir. Firmamız tarafından son derece kaliteli bir şekilde çözüm üretilerek geliştirilen sarmal kapı sistemleri, maximum standartlara sahip olacak şekilde üretilmiştir.

Sarmal Kapı Sistemlerinin Çeşitleri ve Özellikleri

Galvaniz sarmal kapılar, endüstriyel sarmal kapı olarak da bilinmektedir. Müşterilerimiz tarafından en çok talep edilen, galvaniz çelik kepenk tasarımlarımızdır. Herhangi bir kuvvetli rüzgar ya da herhangi bir zorlama karşısında dayanıklı olmasının nedeni, sarmal yapısında cidar bulunmasıdır. Aynı zamanda bu özellik sayesinde, sesin içeri ve dışarı doğru hareketi engellenerek iyi bir ses yalıtımı sağlanmaktadır.

Galvaniz çelik kepenk, aşağıdan yukarıya doğru sarmal bir şekilde toplanmakta ve istenildiği zaman tekrar otomatik bir şekilde aşağıya doğru kapanabilmektedir. Monte edilen üst tarafta kiriş bulunduğunda, kepengin kirişin arkasına monte edilebilmesini sağlar. Bu şekilde kepenk çok daha yukarılarda rulo halinde toplanacağı için kapı yüksekliğini son sınıra kadar kullanabilme imkanı doğar.

Alüminyum ve Yangına Dayanıklı Sarmal Kapılar

Alüminyum sarmal kapı, sarmal kapı sistemleri içerisinde farklı malzemeler kullanılarak ve farklı renklerde üretilebilen bir kapı çeşididir. Kapı yukarı doğru sarıldığında, alana yapılacak giriş ve çıkışlarda, malzeme taşımada veya diğer bütün işlerde çok geniş bir alanda çalışmanıza olanak tanımaktadır. Firmamız tarafından kaliteli bir şekilde üretilen ve kolay bir şekilde açılıp kapanma özelliği sayesinde ek bir çaba harcamadan iş yerlerinizi güvenlik altına almanız mümkün olmaktadır.

Kullandığımız malzemenin kalitesi sayesinde, olası bir yangında 4 saat dayanabilme kapasitesi ile yangın ekiplerine oldukça zaman kazandırabilmektedir. Yangına dayanıklı sarmal kapılar, firmamız tarafından temin edilir. Standartlarına uygun bir biçimde gerekli testleri yapılmıştır. Yangın testleri, teknik merkez yerinde raporları ile birlikte 9000 milimetre eninde ve 7000 milimetre azami boyutta değerlendirilmiştir. Sarmal bir halde bulunan yangın kapısı, sıcaklık 65 dereceyi aştığı zaman otomatik bir şekilde kapanarak yangının oluştuğu yeri izole etmektedir.