Fotoselli Kapı Sistemleri

Bina giriş ve çıkışlarında bulunan kapılar çok önemlidir. Bu alanda kapı sistemleri her geçen gün geliştirilmiş ve çok daha teknolojik hale getirilmiştir. İlk zamanlar sadece döner sistemli kapılar bulunmaktaydı. Ancak, günümüzde Fotoselli Kapı Motoru sistemine dayalı açılır ve kapanır sistemler üretilmektedir. Sistemin kullanım alanı ve özellikleri çok fazladır. Toplu giriş çıkışların fazla olduğu tüm alanlar için kullanılmakta ve pratik olarak tercih edilmektedir. Otomatik bir kapı sistemidir. Genel anlamda motor, ray, kapı paneli ve fotoselden oluşmaktadır. Fotosel insana karşı duyarlılık göstermektedir.

İnsanların kapıya yaklaşması ile birlikte fotosel algılar ve kapıyı kendiliğinden otomatik olarak açmaktadır. Bu sayede hiçbir işlem olmaksızın Fotoselli Kapı Motoru sayesinde kapı işlevini görmüş olur. Çok önemli bir teknolojidir. Eski klasik kapılara göre çok farklıdır. Her türlü avantajı bizlere sunmaktadır. Kapı kolunu elleme derdi bulunmamaktadır. Sağlık açısından son derece önemlidir. Bunun dışında yaz kış kullanımı için uygundur. Sıcaklık ve soğukluk geçirmemektedir. Bunun dışında geçirgenlik özelliği vardır. Sürekli olarak açık tutulabilir ve aynı zamanda kapalı olarakta bekletilebilir. Elektrik gücü kesildiği anda da elle hafif kuvvet uygulamak koşuluyla kolayca açılabilmektedir. Bu ve benzeri birçok özelliği ile her alanda tercih edilmeye devam etmektedir.

Günümüzde şehir yaşamlarında kalabalık insan toplulukları bulunmaktadır. Aynı anda çok sayıda insan aynı alanlara girmektedir. Bu alanda yoğunluk yaşanmaması ve geçişlerin kolay olması için Fotoselli Kapı Motoru sistemleri çok ideal bir çözüm yöntemidir. Kullanım ömürleri oldukça uzun bir şekildedir. Yıllarca ve milyonlarca defa açılıp kapanabilmektedir. Üretici firmalar sistemi her geçen gün geliştirmektedir. Satış ve sonrası süreçlerde her türlü destek sunulmaktadır. İhtiyacınız durumunda ilgili firmalarla her türlü iletişim kurularak bilgi alınabilir.